Są w codziennej rzeczywistości przedmioty, które mając jedno główne zastosowanie, mimo to mogą być wykorzystywane w wielu sytuacjach i przybierać kolejne role. Jest tak na przykład, jeśli chodzi o długopis. Można by powiedzieć, że jest to zwyczajny przedmiot, którego banalność nie prowokuje do dalekich rozważań. Tak naprawdę jednak ma on zastosowanie w bardzo wielu okolicznościach, a co osoba, to inne podejście. Niektórzy nie przywiązują do niego szczególnej roli, inni muszą mieć je zawsze przy sobie, aby czuć się komfortowo mając świadomość, że w razie czego w każdej chwili będą mogli po niego sięgnąć i zapisać potrzebną informację czy słowa zasłyszanej piosenki, która niespodziewanie wpadła w ucho, aby można ją było potem odszukać.

Spersonalizowane długopisy z grawerem

W przypadku produktów o wysokiej jakości i podwyższonej estetyce wykonania długopisy mogą być bardzo dobrą propozycją na prezent dla bliskiej osoby lub dla kogoś, z kim jest się powiązanym poprzez jakiekolwiek sprawy biznesowe. Kiedy wręcza się taki produkt konkretnej osobie, chcąc, by poczuła się ona dobrze, a nawet by było to swego rodzaju wyróżnienie, warto sięgnąć po długopisy z grawerem. Jest wtedy widoczne, że został on wykonany z myślą o konkretnej osobie, a nie, że został kupiony po drodze, w jakimś przypadkowym sklepie, może nawet tuż przed spotkaniem z tą osobą. W tym przypadku można więc bardzo przyjemnie spersonalizować wybrany produkt, co daje dużo radości osobie obdarowanej i w jej oczach znacząco podwyższa jego wartość.

Jest to przedmiot:

  • zindywidualizowany
  • odnoszący się ściśle do jednej osoby
  • jedyny w swoim rodzaju

W ten sposób, z pozornie niepozornego produktu można wyczarować coś znacznie więcej i sprawić, że będzie on bardzo miłym akcentem i stałym towarzyszem osoby, której się go podaruje. Jeśli niektórzy mają zwyczaj podkradania sobie długopisów, regularnie przywłaszczając cudze, znajdujące się akurat w polu widzenia, w tym przypadku łatwo będzie zorientować się kto tym razem sięgnął po nasz – nie da się już wytłumaczyć, że to przez pomyłkę czy dlatego, że jest kilka identycznych. Ma się tutaj swój własny podpis, a trudno o stabilniejszy dowód, że jest to właśnie nasz własny długopis. Oczywiście należy do tego podejść z przymrużeniem oka.

Mile widziane długopisy reklamowe

Mieliśmy tu do czynienia z długopisem jako prezentem, ale można z niego stworzyć także produkt o charakterze marketingowym. Długopisy reklamowe mają już swoją silną pozycję w katalogu tego typu produktów. Rozdawane są przy wielu okolicznościach i na wielu różnego rodzaju okazjach.

Cieszą się dużą popularnością, ponieważ są:

  • niedrogie
  • praktyczne
  • mieszczą na swojej powierzchni nazwę firmę i jej logo
  • ładne
  • chętnie przyjmowane przez odbiorców

Powyższe cechy cenią z nich produkt, który dobrze spełnia tego typu role. Nie wymagają dużej inwestycji finansowej ze strony firmy, a nie ma też żadnego problemu z ich dystrybucją, przy czym nie zostaną one też szybko wyrzucone do kosza tak jak ulotki czy katalogi reklamowe.