Usługa grawerowania większości osób kojarzy się z biżuterią ślubną. Nanosi się wtedy na obie swoje inicjały i rok zawarcia związku małżeńskiego, albo jakieś krótkie hasło, ważne dla obu osób. Upowszechnione jest to także w odniesieniu do pucharów i wszelkich odznaczeń, wtedy trwale upamiętnia się na nich imię i nazwisko osoby zwyciężających dane zawody czy konkurs, a na innych także dane osób wyróżniających (na przykład zdobywających pierwsze trzy miejsca). Jednak ten sposób wykonywania napisów i zaznaczeń dotyczy także długopisów. W ten sposób ze zwykłego gadżetu reklamowego staje się on czymś o większym znaczeniu, zupełnie zmieniając swoją rangę. Długopisy z grawerem, posiadające spersonalizowany, dedykowany konkretnej osobie napis, są bardzo mile odbierane, wykazuje się wtedy, że pomyślało się właśnie o niej, a nie tylko wyciągnęło się przypadkiem jeden z wielu masowo zamówionych artykułów.

Ogólnodostępne długopisy

Dla szczególnych, ważniejszych odbiorców, można zamówić wyżej opisane długopisy wzbogacone spersonalizowanym napisem, innym dla każdej osoby. Dla pozostałych osób, których nie trzeba już wyróżniać z nazwiska, odpowiednie będą także standardowe długopisy reklamowe – bez grawerunku, a więc możliwe do rozdania każdemu, komu zechce się je w danym momencie wręczyć. Takie długopisy pasują do wielu okoliczności, każdy może je więc całkowicie dostosować do swoich potrzeb. Często, jeśli chodzi o przestrzenie użytku publicznego, są one wystawione po prostu na widoku, tam, gdzie ktoś będzie mógł potrzebować skorzystać z takiego przedmiotu, a niekoniecznie wziął ze sobą własny. Tak jest chociażby w punktach dla krwiodawców, aby osoby oczekujące na swoją kolej mogły w tym czasie wypełnić niezbędne formalności.

Funkcje długopisów reklamowych

Nawet jeśli zdarzy się, że ktoś sam z siebie weźmie długopis ze sobą – co czasem zdarza się specjalnie, gdyż ktoś chce mieć swoistą pamiątkę, a czasem po prostu niechcący schowa go odruchowo – nie jest to żadną szkodą, gdyż zwłaszcza przy dużych zamówieniach cena jednostkowa jest bardzo niewielka. Dodatkowo, przy okazji długopis ten przypomina mu o istnieniu miejsca i o tym, by w odpowiednim terminie wybrać się do niego ponownie. Mamy tu więc funkcje:

  • podarunkową
  • przypominającą
  • identyfikacyjną
  • a do tego długopisy w takim przypadku same się dystrybuują

Oczywiście napis nie jest jedyną rzeczą, jaka może się tam znaleźć. Mówiąc o kategorii długopisy z nadrukiem, obejmuje to wszelkie możliwe nadruki, zarówno te tworzące napisy, ale także o charakterze graficznym. Nie trzeba więc rezygnować z logo czy dekoracji.